Project soutache 2020

  • by
Księżniczka Sutaszu

Nieczęsto ma się okazję tworzyć stroje jak z bajki… nieczęsto robi sie to razem z 57 zdolnymi dziewczynami z Polski i Europy…  A już wystąpić w takiej sukni na brzegu morza w sesji foto… Marzenie! 

A tak właśnie stało się tym razem… Wszystko zaczęło się od pomysłu, by zebrać sutaszystki i stworzyć coś razem, pod kierownictwem Urszuli Łęczyckiej-Jeziorskiej – kostiumografki, tworzącej niesamowite stroje i sesje fotograficzne. 

Soutache project

Każda z nas, bo ja też byłam jedną z rękodzielniczek wykonujących tę niecodzienną suknię, miała za zadanie uszyć 2 lustrzane elementy, które kostiumografka według własnego projektu umieści w koronie lub na gorsecie.

Soutache project

Powyżej moje dwa elementy, które uświetniły ten projekt. Czy wiesz, w którym miejscu sukni się znajdują? 🙂

Wspaniałym było poczuć wspólnotę artystycznych dusz w procesie tworzenia, potem przy sesjach zdjęciowych… Bo chociaż szyjąc, byłyśmy zamknięte, każda w swojej pracowni, to finalnie każda z uczestniczek ma możliwość zobaczenia sukni na żywo, wystąpienia w niej na sesji foto, bądź zorganizowania jej… A suknia w rzeczywistości robi wrażenie dużo większe niż na zdjęciach. 

Już czekam na następną edycję Project Soutache 2021! Kto ze mną?

Zdjęcia : https://www.dorotaszatkowskaphotography.pl/

Więcej o projekcie i pierwsza sesja fotograficzna na stronie https://www.soutacheproject.pl/

Emeralda
Księzniczka Sutaszu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *